MG4 מתרחבת עם גרסאות חדשות ה-X-POWER וה-X-RANGE

קבוצת לובינסקי, יבואנית MG בישראל, משיקה בישראל שתי גרסאות חדשות ל-MG4 החדשה: X-POWER עוצמתית וספורטיבית ו-X-RANGE בעלת הטווח הגדול בקטגוריה, אשר יצטרפו אל ה-MG4 LUXURY הפופולארית. שתי הגרסות החדשות יהוו מוקד משיכה חזק אל המותג והדגם וירחיבו באופן משמעותי את קהל היעד של משפחת ה-MG4 החדשה, אשר ממנה נמסרו עד כה כ-2,700 יחידות מאז הושקה בישראל בקיץ 2023. MG4 החדשה, אשר תוכננה מראש להיות מכונית חשמלית ומשמשת כבסיס לדגמים עתידיים, הביאה בגרסת ה-LUXURY בשורה של ממש לחובבי המשפחתיות בישראל, עם פניה מודגשת לחובבי הנהיגה. זאת הודות לנוסחה ייחודית של שילוב בין הנעה אחורית, הספק של 204 כ"ס וחלוקת משקל מדויקת של 50:50 בין הצירים, מה שהפך אותה למכונת נהיגה שובבה ומהנה במיוחד. תכונות אלה חוזקו על ידי עיצוב ספורטיבי ופיסול אווירודינמי, לצד שמירה על רף גבוה בסעיפי השימושיות, מרחב המחיה, איכות החומרים, נוחות הנסיעה, האבזור וכמובן הבטיחות. הרחבת משפחת ה MG4 עם שתי גרסאותיה החדשות מעצימות מאוד את תכונותיו של בסיס איכותי זה, כל אחת בדרכה.

MG4 X-RANGE החדשה קובעת את טווח הנסיעה הגדול בקבוצתה ויותר מכך. גרסה זו אשר מבוססת על הנוסחה המוצלחת של ה-MG4 LUXURY (טווח 435 ק"מ), מעצימה את חוויית הנהיגה על ידי הגדלת כוח המנוע מ-204 כ"ס לכדי 245 כ"ס והמומנט מ-25.4 קג"מ לכדי 35.6 קג"מ והגדלת קיבולת הסוללה מ-64 ל-77 קוט"ש, הוגדל טווח הנסיעה בין טעינות ל-520 ק"מ (ע"פ תקן WLTP). בנוסף לכך, הביצועים שופרו בגרסה זו מ-7.9 שניות מעמידה ל-100 קמ"ש לכדי 6.5 שניות והמהירות המרבית עלתה מ-160 קמ"ש ל-180 קמ"ש. בגרסת ה-X-RANGE, בורר בקרות הנהיגה מאפשר בחירה בין 5 מצבי נהיגה אשר משפיעים על תגובות המנוע, הביצועים וכמובן צריכת – Snow, Eco, Normal, Sport ו-Custom (מצב להתאמה אישית).  ה-MG4 X-RANGE מצוידת במטען פנימי AC בהספק של 11 קוט"ש וכן ביכולת טעינה מהירה DC  בהספק של עד 144 קוט"ש אשר תביא את סוללת הרכב מ-10 ל-80 אחוז בכ-39 דקות או תוסיף 93 ק"מ בכל 10 דק של טעינה DC. גרסה זו מצוידת בפונקציית נהיגה עם דוושה אחת One Pedal Drive, עד עצירה מלאה.

עיצוב- תא הנוסעים של MG4 X-RANGE החדשה נהנה מתכנון קפדני ששם דגש על איכות, מרחב המחיה והשימושיות מסביב לכל נוסעי הרכב. אלה הושגו הודות לבסיס  גלגלים ארוך של 270.5 ס"מ ושימוש בסוללת NMC מסוג Cell to Pack שטוחה ודקיקה במיוחד שנמצאת ברצפת הרכב. תא הנוסעים נהנה מעיצוב נקי וזורם, חומרי הדיפון הפנימיים רכים ונעימים למגע, המושבים חובקים את הגוף ותומכים בו היטב בנסיעות ממושכות. אחת הנקודות החשובות ביותר ב-MG4 X-POWER  למרות שמדובר בגרסת הביצועים הקיצונית של דגם זה, ה-X-POWER שומרת על כל המאפיינים אשר הפכו את ה-MG4 לשימושית ונוחה בשימוש יומיומי. המרחב בתא הנוסעים זהה ומציע מרחב נדיב לכל אחד מיושבי הרכב הודות לבסיס גלגלים באורך של 270.5 ס"מ ואף תא המטען שומר על נפח שימושי של 363 ליטר או עד 1,177 ליטר בקיפול שורת המושבים האחורית.

אבזור- הרכב החדש מגיע עם מערכת מולטימדיה דוברת עברית ומערכת ניווט מקורית בנוסף לאפשרות להתחבר ל-Apple Car Play ו-Android Auto. מערכת המולטימדיה המתקדמת ממוקמת במרכז הדשבורד בתוך מסך מגע בגודל 10.25 אינץ' ומאפשרת תפעול רוב מערכות הרכב באמצעות מתגי קיצורי דרך יעילים. במערכת זו ניתן למצוא מלבד תפעול מלא בעברית, גם שליטה במערכת המיזוג, במצבי הנהיגה, במערכות הבטיחות, במערכת המצלמות ההיקפיות, בממשק ניהול האנרגיה והטעינה, במערכת השמע האיכותית.

כדי ליהנות ממערכת משודרגת זו וכדי להפוך את תא הנוסעים לשקט עוד יותר, כל חלל תא הנוסעים עושה שימוש בחומרי בידוד אקוסטי בתחתית המרכב, מתחת למכסה המנוע, בדלתות הרכב ובבתי הגלגלים. כמו כן, גם המנוע החשמלי עצמו קיבל חיפוי אקוסטי שמפחית את צליל הפעולה האופייני של מנועים חשמליים.

MG4 X-POWER

יחידת הנעה-  MG4 X-POWER החדשה קובעת את רף הביצועים בקבוצת המכוניות בשווי של עד 200 אלף שקל. גרסה זו מונעת על ידי צמד מנועים חשמליים אשר מיצרים הינע לכל הגלגלים – AWD, כאשר המנוע הקדמי תורם 204 כ"ס והאחורי מוסיף 231 כ"ס, כך שיחד עומד ההספק המשולב על 435 כ"ס. נתון המומנט המשולב מסעיר לא פחות עם 61.1 קג"מ בזמינות מידית ואלו מאפשרים לגרסה זו להאיץ בעוצמה אדירה מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 3.8 שניות בלבד. ה- X-POWERנהנית גם ממהירות מקסימלית גבוהה המוגבלת אלקטרונית ל-200 קמ"ש. המנועים ניזונים מסוללת ליתיום-יון מסוג NMC בקיבולת של 64 קוט"ש וזו מעניקה טווח נסיעה של 385 ק"מ בין טעינות, בהתאם לתקן WLTP. ה-MG4 X-POWER מצוידת במטען פנימי AC בהספק של 11 קוט"ש וכן ביכולת טעינה מהירה DC בהספק של עד 140 קוט"ש אשר תביא את סוללת הרכב מ-10 ל-80 אחוז בכ-35 דקות או תאפשר טעינה של 73 ק"מ בכל 10 דק'.

התנהגות כביש- בהתאם לעליה הדרמטית בביצועים, ה-MG4 X-POWER עברה שדרוג במערך המתלים אשר הוקשח בשיעור של 25 אחוז, המוטות המייצבים עובו, מערכת ההגה שונתה באחרת בעלת מהלך קצר ומהיר יותר, החישוקים מגיעים כעת במידות 18 אינץ' ועליהם מותקנים צמיגים רחבים יותר וגם הבלמים הוגדלו והתעצמו בהתאם (345 מ"מ) והאחוריים הפכו למאווררים. כל אל המעניקים ל- X-POWERהתנהגות כביש מהנה, יציבות ואחיזת כביש גבוהות במיוחד. בקרות הנהיגה מאפשרות בחירה בין חמישה מצבי נהיגה אשר משפיעים על תגובות המנועים, הביצועים וכמובן צריכת החשמל – Snow, Eco, Normal, Sport ו-Custom (מצב להתאמה אישית). בנוסף לכך, ישנה מערכת בקרת שיגור המסייעת לנוהגים להשיג את הביצועים המקסימליים פעם אחר פעם. גרסה זו גם מצוידת בפונקציית נהיגה עם דוושה אחת, One Pedal Drive עד עצירה מלאה. סוללת ה-MG4 X-POWER מוקמה בתחתית המרכב כדי לשמור על מרכז כובד נמוך ככל הניתן, אשר כמובן משפיע לטובה על התנהגות ויציבות הרכב בכבישים מפותלים ושינויי כיוון. הסוללה תוכננה להיות דקה במיוחד כדי לשמור על המרחב המצוין בתא הנוסעים. בנוסף לכך, למרות הקשחת המתלים, ה-MG4 X-POWER שומרת על נוחות נסיעה גבוהה ללא פשרות וכמובן רמת בידוד רעשים מהגבוהות בקטגוריה, אשר תורמות לנסיעה שקטה ונעימה.

אבזור- MG4 X-POWER , מציעה גם מושבי ספורט בריפוד משולב אלקנטרה, דמוי עור ובד אשר חובקים היטב את הגוף וממקימים את הנוהגים מול הגה ספורטיבי קטום ומעוצב. גרסה זו מגיעה עם מערכת מולטימדיה דוברת עברית ומערכת ניווט מקורית בנוסף לאפשרות להתחבר ל-Apple Car Play ו- Android Auto. מערכת המולטימדיה ממוקמת במרכז הדשבורד בתוך מסך מגע בגודל 10.25 אינץ' המאפשר תפעול רוב מערכות הרכב באמצעות מתגי קיצורי דרך יעילים. במערכת זו ניתן למצוא מלבד תפעול מלא בעברית, גם שליטה במערכת המיזוג, במצבי הנהיגה, במערכות הבטיחות, במערכת המצלמות ההיקפיות, בממשק ניהול האנרגיה והטעינה, במערכת השמע האיכותית ובגרסה זו גם בתצוגה גרפית נרחבת לביצועים, מדידות זמנים וכוחות G בפניה והאצה בזמן נהיגה על מסלול מרוצים מקצועי.

שירות ואחריות- בהשקת שתי גרסאות חדשות אלה מודיעה לובינסקי על הארכת אחריות היצרן לכל הדגמים החשמליים של MG – MG4, MG ZS EV המעודכן (טווח 440 ק"מ),MG5  ו-Mg Marvel R, כולל אלה שנמסרו מאז שהדגמים החדשים הושקו בארץ ב-2023 וזו תעמוד כעת על 7 שנים או 150,000 ק"מ לרכב ועל 8 שנים או 150,000 ק"מ לסוללה. שתי גרסאות MG4 החדשות מציעות מרווח טיפולים של 24,000 ק"מ או שנה המוקדם מבניהם.

מחירים ₪:

  • MG4 X-RANGE 77 קוט"ש: 163,888
  • MG4 X-POWER 64 קוט"ש: 173,888

צילום: רונן טופלברג

 

 

 

 

 

להדפסה

שיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg