פורד ריינג'ר הושק בישראל

דלק מוטורס, יבואנית פורד לישראל, ממשיכה במומנטום רכבי השטח העוצמתיים שלה, עם השקת דגם הריינג'ר ראפטור. מדובר בדור השישי של הדגם שהפך לאגדה, עוד בחייו. הוא בנוי לפי המתכון שמבטיח ביצועים ושימושיות גבוהה: שלדת סולם המקנה עמידות וגמישות, כאשר מדובר על פלטפורמה משותפת עם דגם ה-ברונקו. סרן אחורי קשיח וקפיצי עלים, מתלים נפרדים קדמיים בתצורת עצמות עצה כפולות עם קפיצי סליל, השילוב של כל אלו יאפשר, נשיאת משקלים כבדים, יחד עם נוחות נסיעה ויכולות דינאמיות בכביש ובשטח. כושר ההעמסה של הריינג'ר הוא עד טון, ארגז בגודל: אורך 1.56 מ' / רוחב 1.22 מ' (בין בתי הגלגלים) / גובה 51 ס"מ, וכושר גרירה של 3.5 טון עם בלמים ו-750 ק"ג ללא בלמים. זוויות המרכב מתאימות לנסיעת שטח: זווית גישה של 30 מעלות, זווית נטישה של 23 מעלות ומרווח גחון של 23.5 ס"מ יסייעו בהתמודדות עם תנאים מאתגרים. מיגון תחתון מקורי קיים כסטנדרט בכל רמות הגימור. מעבר לכך, דלת ארגז הרכב מצוידת במאפיין שימושי וייחודי: אפשרות להוספת חווקים ההופכים את דלת ארגז הרכב למשטח עבודה, מתאים לעבודת ניסור או מדידה.

הריינג'ר יגיע לישראל בשתי גרסאות, כאשר לכל אחת מהן יחידת הנעה שונה:

  • XLT יגיע עם מנוע טורבו-דיזל בנפח 2 ליטר, המספק 170 כ"ס ונתון מומנט של 41.3 קג"מ בשידוך לתיבת הילוכים אוטומטית עם 6 יחסי העברה, מערכת הנעה כפולה 4WD, תיבת העברה עם הילוך כח (Low) ודיפרנציאל אחורי ננעל.
  • Wildtrak יגיע עם מנוע דיזל בנפח 2 ליטר,Bi-Turbo , עוצמתי המספק 205 כ"ס ונתון מומנט מרשים של 50.9 קג"מ, משודך לתיבת הילוכים אוטומטית עם 10 יחסי העברה ומערכת הנעה כפולה מתקדמת, תיבת העברה עם הילוך כח (Low), דיפרנציאל מרכזי ואחורי עם אפשרות נעילה ובנוסף קיים מצב נהיגה A4 המאפשר נסיעתAWD על הכביש או בנסיעת שבילים.

עיצוב- החלל הפנימי של הריינג'ר תוכנן בהשראת דגמי ה-SUV מהדור החדש של פורד ומציג תכנון חכם ושימושיות גבוהה. האבזור העשיר והעיצוב הפנימי המודרני עושה את ההבדל מרכבים מקבילים בסביבה התחרותית. תא הנוסעים מעוצב בצורה שתואמת את סגמנט ה-SUV.

בטיחות- רמת הבטיחות בריינג'ר גבוהה שכוללת: 8 כריות אויר, וחבילת מערכות אקטיביות לסיוע לנהג: התראת התנגשות ובלימה אוטו' (AEB), בקרת שיוט אדפטיבית הכוללת עצירה מלאה וסיוע בגודשי תנועה (TJA), מערכת להתראה ותיקון סטייה מנתיב (LKA) מערכת להתראה על עצמים ב-"שטח מת" (BLIS) ומערכת להתראה על תעבורה צולבת, זיהוי נגרר ועוד. הדגם קיבל ציון מרשים מבחן הריסוק של ה-Euro NCAP – 5 כוכבים עם ערכים גבוהים בכל הקטגוריות (84% תפקוד מערך בטיחות אקטיבי / 90% פעוט במושב בטיחות).

אבזור- דגם ברמת ה-XLT כולל מסך מגע מרכזי גדול (10 אינץ'), המהווה מרכז שליטה אינטואיטיבי לנהג. כיאה לאופיו המחוספס של ה-ריינג'ר, פורד נשארה נאמנה להנדסת האנוש המסורתית ובחרה בכל זאת להשאיר מעט כפתורים פיזיים, לתפעול קל ומהיר יותר של מערכות שונות. מערכת המולטימדיה SYNC4 כוללת  Android Auto + Apple CarPlayאלחוטי, ולוח מחוונים דיגיטלי בגודל "8. מערך קישוריות זה כולל גם משטח טעינה אלחוטי ומצלמת נסיעה לאחור. מעבר לכך, בלם יד חשמלי ומערכת שמע סטנדרטית עם 6 רמקולים. הנוסעים מאחור זוכים בתנאים המקובלים בעולמות ה-SUV, עם פתחי מיזוג במרכז הקונסולה ומגוון שקעי טעינה. בנוסף, דגם ה-XLT ישווק גם עם חבילת כרום (בתוספת תשלום) הכוללת גימורי כרום חיצוניים וקשת העמסה מעוצבת.

דגם ה-Wildtrak מציב סטנדרט גבוה בסגמנט זה ומתאפיין בהופעה חיצונית ופנימית ייחודית ומושקעת. חבילת עיצוב חיצונית כוללת פנסי חזית מסוג LED עם חתימת תאורה מעוצבת, שבכה קדמית בגימור ייחודי, חישוקי סגסוגת "18, קשת העמסה ספורטיבית ומסילות גג בגימור אלומיניום, שמשות כהות ומראות צד בגימור שחור מבריק. לא רק עיצוב גם אבזור ושימושיות גבוהה יותר – כניסה והנעה ללא מפתח ומדרגת צד לארגז. תא הנוסעים של ה-Wildtrak עשיר מאד באבזור ומעוצב בקפידה. ריפודי עור שחורים, תפרים מודגשים בגוון זהוב במושבים, גלגל ההגה, דלתות ובדשבורד, כוונון חשמלי למושב הנהג, חימום למושבים הקדמיים ולגלגל ההגה, תקרה בגימור שחור ומיתוג ייחודי של גרסת הWildtrak בגימור הדשבורד ובמושבים. יחידת הנעה חזקה (205 כ"ס) בשידוך לתיבת הילוכים 10 יחסי העברה וידית הילוכים בתכנון חדשני: e-Shifter. מערך מולטימדיה מתקדם כולל מסך "12 בשילוב מצלמות היקפיות עם תצוגת 360 מעלות.

גרסת הקצה נקראת Wildtrak Edition וכוללת בנוסף: מערכת שמע משודרגת – 8 רמקולים מבית B&O וחישוקי סגסוגת "20.

מחירי ריינג'ר ₪ :

XLT

325,000

XLT Chrome Package

335,000

WILDTRAK

365,000

WILDTRAK Edition

385,000

צילום: יצרן

להדפסה

שיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg