תערוכת פריז הרבה חשמליות

דגמים חדשים בהופעת בכורה עולמית בתערוכת הרכב בפאריז.
28.9.12
תערוכת הרכב בפריז המושכת אליה מדי שנתיים את מירב היצרנים בעולם משמשת במה לחידושים עולמיים, וליצרנים לא אירופאיים להצגה ראשונה של דגמים ותיקים באירופה או בצרפת. בתערוכת פריז ישנם מציגים ששמעם אינו מוכר בארץ. חלקם מתעסקים בגיבוש מכוניות קונספט, חלקם מתמקדים בייצור מכוניות נישה. לצד החברות הגדולות והידועות הציגו בפאריז גם חברות קטנות שניסו להשתחל לשוק העולמי דרך הנישה המתעוררת מכוניות חשמליות.
בתערוכה מוצגים רכבים מתוצרת חברת מיקרוקאר, חברת AUTOMOBILES LIGEIER. חברת BLUECARהציגה מכונית חשמלית היכולה לגמוע מרחק של 250 ק"מ ללא טעינה, BOXXCORP מציגה את ה-HUB Rחשמלית. COURB מציגה את ה-.C-ZENחברת ECOMOBILYS מציגה את ה-PARISS מכונית המוגדרת כחשמלית ספורטיבית בעלת שתי דלתות ומבנה קופה האמורה לגמוע מרחק של 200 ק"מ ללא טעינה. חברת EMC מציגה אף היא מכונית חשמלית בשם הבנאלי EMCהמיועדת לתשעה נוסעים. חברת EON MOTORS חשפה לראשונה את ה-QUADRICYCLE המוגדרת כמכונית חשמלית קלה (290 ק"ג) ומיועדת לשני נוסעים בשימוש עירוני כאשר טווח הנסיעה הוא 60 ק"מ והיא יכולה להטען מתקע ביתי במשך שלוש שעות. חברת EXAGON MOTORSהציגה חשמלית בשם FURTIVE – EGT. חברת LUMENEOהצרפתית הציגה מכונית חשמלית ל-4 נוסעים בשם NEOMA שאורכה בסך הכל 2.7 מטר. MIA ELECTRIC חשפה את דגם ה-,MIA Lמשפחתית חשמלית ואת ה-MIA U מכונית חשמלית מסחרית בעלת תא מטען בנפח של 1,500 ליטר ובנוסף את ה-MIA החשמלית העירונית המיועדת לשני נוסעים. חברת VENTURI מציגה באגי חשמלית עם עיצוב ספורטיבי.
החדשות המענינות בתחום החשמליות הן שאפשר כבר לדרג את מכירות החשמליות בהתאם למספר יצרנים. המכירות בחודשים ינואר-יוני 2012 מציבים את חברת בלו קאר עם הדגם BOLLORE BLUCAR במקום הראשון 61 אחוז מהמכירות אחריה ניסאן ליף 10.5 אחוז, מיה עם מ=רמת מכירות דומה, פיג'ו ION 6 אחוזים, רנו פלואנס 5.3 אחוזים, סיטרואן C-ZERO 5 אחוזים ופולקסוואגן גולף עם פחות מאחוז אחד.
בכורות עולמיות
בתערוכה הציגו מספר רב של מכוניות בהופעת בכורה ורק חלקם יגיע לשוק הישראלי הרדום יחסית מבחינת פעילות ומבחינת הצע הדגמים.
אאודי הצידה דגם לחדש ל-A3, ב.מ.וו הציגה מכונית קונספט ACTIVE TOURER, ו-,I3 OLYMPIA ואת ה-BMW MI 35I. שברולט הציגה את ה-TRAX מכונית SUV קטנה. פיאט הציגה לראשונה את הפנדה 4X4. פורד הביאה לתערוכה את הדור הרביעי של המונדיאו גם בגרסה היברידית עם תצורה של 4 או 5 דלתות וחשפה לראשונה את הפוקוס החשמלית שהיא בעלת טווח של 160 ק"מ. בנישת המיני חשפה פורד את הדור החדש של הפיאסטה עם 3 או 5 דלתות.
הונדה הציגה את ה-CR-Zההיברידית בעיצוב פנימי וחיצוני חדש. הסיויק הותיקה זכתה אף היא למתיחת פנים כשבתוכה הושתל מנוע דיזל 1.6 i-DTEC בעל 120 כ"ס ופליטה של 95 גרם לק"מ CO2.
בתחום מכוניות היוקרה יגואר חשפה את ה-F-TYPE מכונית הספורט החדשה שלה. המתחרה הגדולה בנישה, למבורגיני, הציגה מצידה דגם ספורטיבי חדש. מסרטי לא נשארה מאחור והציגה אף היא דגם חדש ה-GRANCABRIO MC. פורשה לא נשארה חייבת ואף היא מציגה דגמים חדשים וכך גם הרולס רויס המציגה מכונית יוקרה חדשה ה-BESPOKE.
חזרה לליגת המכוניות הרגילות. הקונצרן הגרמני הגדול לא נח על שמריו. פולקסוואגן מציגה גולף חדשה. סיאט הספרדית-גרמנית מציגה דגם מחודש לליאון בגרסת נוסעים ובגרסת האצ'בק וגרסה חדשה לטולדו המגיעה בגרסת נוסעים רגילה ובגרסה מהודרת. השלוחה האחרת של פולקסוואגן, סקודה מציגה את ה-RAPID הקומפקטית.
גם המזרח של שוקט על שמריו.
SSANGYONG מציגה מכונית SUV מדגם XIV ובנוסף מכונית קונספט היברידית של אותו הדגם. קיה הציגה את הקרנס ואת הפרוסיד מכונית ספורטיבית בעלת 3 דלתות. מזדה הציגה את ה-MAZDA6 WAGON עם מנוע חדש במטרה להתמודד על נישת החסכניות. סוזוקי חשפה מכונית SUV קונספט בשםINCONN. מיצובישי מציגה בתערוכה את האאוט לנדר המחודש PHEVבגרסה היברידית. ניסאן הדגימה בתערוכה את מכונית הקונספט טרה הבולטת למרחוק בזכות העיצוב המרובע והשונה מהמקובל. טויטה היפאנית מציגה את ה-AURIS בסגמנט המשפחתיות ובתצורת סטיישן. ה-VERSO החדשה יחסית מופיעה בלבוש חדש עם יותר כוח מנוע. טויוטה מתמודדת גם על השוק העירוני והיא מציגה את ה-IQ EVחשמלית שטווח הנסיעה שלה הוא 80 ק"מ והיא נטענת מתקע ביתי תוך שלוש שעות וטעינה מהירה תוך 15 דקות (80 אחוז מהסוללה).
לנד רובר הציגה דגמים חדשים לרנג' רובר הותיקה. לקסוס הציגה מכונית קופה חדשה LF-CC וכן מכונית קונספט בעלת עיצוב חדשני.
מרצדס הופיעה לתערוכה עם מספר דגמים חדשים. ה-A-CLASS קומפקטית חדשה ולצידה ה-B-CLASS המונעת בגז וגרסה המונעת במנוע חשמלי. מיני הוציאה לאור את המיני פייסמן קופה קרוסאובר ואת מכונית הספורט הקופר GP.
וולוו מציגה דגם חדש של V40 מכונית המוגדרת כרכב שטח קל ובגרסה אחרת עם 5 דלתות. אופל מציגה את החידושים האחרונים בדמות ה-ADAM בגרסת מכונית נוסעים ובגרסה עירונית. החברות הצרפתיות המתמודדות בשנים האחרונות עם משבר מתמשך עשו מאמץ והציגו מסר רב של דגמים חדשים. סיטרואן הציגה את ה-DS3 CABIRO. חברת הבת של רנו דאציה הציגה את הלוגן החדשה ואת הדגם החדש של ה-SANDEROהוותיקה שהיא מכונית קומפקטית בתצורת האצ'בק.
רנו מציגה דגם חדש לקליאו הותיקה שנולדה אי שם בשנות ה-90 ה- CLIO IV
פיג'ו מציגה לראשונה כמה דגמים. ה-208 INTUITIVE ואת ה-GTI-208 ו- XY208 ובנוסף את ה-301 מכונית המנהלים ומכונית הקרוסאובר ה-3008 NAPAPIJRI. לכך יש להוסיף את הקופה הספורטיבית ה-NOUVELLE RCZולידה את ה-RCZ R CONCEPT. בצד אלו מציגה פיג'ו גם את מכונית הקונספט ONYX האמורה להיות סופר קאר.
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg