תחבורה שיתופית יוצאת לדרך


התחבורה השיתופית יוצאת לדרך

השר התחבורה, חתם על תקנה חדשה שתאפשר לראשונה לבעלי רכב פרטי לבצע נסיעות שיתופיות שלא למטרות רווח. תשלום עד 2 ש"ח לק"מ.

8/12/17

שר התחבורה והמודיעין,ישראל כץ, חתם (4/12/17) על תקנה חדשה המאפשרת לראשונה לבעלי רכב פרטי שיעמדו בתנאים שקבע משרד התחבורה, לבצע נסיעות שיתופיות שלא למטרות רווח בכלי הרכב שברשותם.

על פי התקנה החדשה, בעל רכב פרטי יוכל לבצע עד שתי נסיעות שיתופיות ביום ברכבו הפרטי לכל היותר. מספר הנוסעים בהסעה לא יעלה על ארבעה נוסעים, מלבד הנהג. כמו כן, בעל הרכב לא יוכל להסיע נוסעים מזדמנים, אלא רק כאלה שתיאמו והזמינו את נסיעתם מראש.

תנאים: בהתאם לתקנה החדשה, הסכום המרבי שיגבה לכל קילומטר של נסיעה, יעמוד על 2 ₪ לכל היותר, וההוצאות הישירות יחולקו שווה בשווה בין כל נוסעי הרכב באותה נסיעה, לרבות הנהג.

המשמעות, לנסיעה מירושלים לת"א במרחק של 62 ק"מ יישולם סך של 125 ש"ח. לנסיעה ממודיעין לירושלים למרחק של 45 ק"מ ישולם 90 ש"ח.
התקנה החדשה, תיכנס לתוקף בתוך 30 יום ממועד פרסומן ברשומות. התקנה החדשה צפויה להגדיל את מספר הנוסעים בכל רכב ולהפחית את מספר כלי הרכב בכבישים, זאת במסגרת הצעדים שמשרד התחבורה מקדם להפחתת הגודש בדרכים.

לפני מספר חודשים חתם השר התחבורה ישראל כץ על תקנה המאפשרת למוניות ספיישל (מיוחדות) לבצע נסיעות שיתופיות כך שהנוסעים במונית יוכלו לחלוק את הנסיעה עם אנשים נוספים המבקשים לנסוע לאורך אותו מסלול.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg