פורד טרנזיט חשמלית לראשונה בישראל

דלק מוטורס, יבואנית פורד לישראל, החלה בשיווק של פורד טרנזיט החשמלית. שמספקת מפרט סטנדרטי עשיר ומערך נרחב של טכנולוגיות מתקדמות המתמקדות ביכולת להסב במהירות ובקלות את צי הרכב להנעה החשמלית. פורד טרנזיט החשמלית תשווק בישראל בגרסת וואן (390L) הארוכה בעלת בסיס גלגלים של 375 ס"מ ותקרה חצי מוגבהת, בדומה לגרסת הדיזל הנמכרת ביותר בהיצע. לרצפת המטען הפנימית אורך מרשים של 349 ס"מ, רוחב מירבי של 178 ס"מ כאשר המרווח בין בתי הגלגלים מאחור עומד על 139 ס"מ ומאפשר העמסת משטח סטנדרטי לתוך הוואן. הגובה של חלל המטען הוא 178 ס"מ גבוהים (נפח של כ-10 קוב). המשקל הכולל של הטרנזיט החשמלית הוא 3,900 ק"ג דבר המאפשר נהיגה גם למי שיש לו רישיון ב' "ישן" המאפשר נהיגה ברכב עד 4,000 ק"ג. וכמובן לבעלי רישיון ג'. משקל ההעמסה המירבי עומד על 1.19 טון.

מנוע- פורד טרנזיט החשמלית מונעת במנוע יחד המניע את הגלגלים האחוריים. התפוקה עומדת על 269 כ"ס ומומנט של 43.8 קג"מ, חזק משמעותית מדגמי הדיזל ששווקו עד היום כאשר כמו בדגמים חשמליים אחרים, זמינות הכוח מיידית. האנרגיה מסופקת מסוללת ליתיום-יון בקיבולת של 68 קוט"ש המאפשרת טווח נסיעה של מעל ל-300 ק"מ WLTP)). טעינה- טעינת הסוללה נעשית בעזרת מטען AC תלת-פזי בהספק של 11 קו"ט ותארך כ-8.2 שעות. פתרון יעיל וזול לטעינת לילה בחצר העסק. באותן נסיעות מחוץ לעיר יכולה הפורד טרנזיט ליהנות מהעוצמה של עמדות DC מהירות בהספקים של עד 115 קו"ט. הספק המאפשר לקפוץ מ-15% ל-80% טעינה
ב-34 דקות בלבד – בהינתן התנאים המתאימים.

תדירות טיפולים- מרווח הטיפולים עומד על שנה או 30 אלף ק"מ.

אחריות- על הסוללה היא 8 שנים או 160 אלף קילומטרים ושאר חלקי הרכב 3 שנים או 100 אלף ק"מ.

בטיחות- הפורד טרנזיט החשמלית, עומדת בשורה אחת עם סטנדרט הבטיחות הקיים במיטב המכוניות הפרטיות ומצוידת ב-6 כריות אוויר לצד מגוון רחב של מערכות סיוע ובטיחות אקטיביות מתקדמות:

  • בלימת חירום אוטונומית עם זיהוי הולכי רגל – AEB
  • אזהרה ותיקון סטייה מנתיב – LKS
  • ניטור שטח מת ותנועה צולבת מאחור – BLIS+CTA
  • בקרת שיוט מסתגלת
  • סייען לזינוק בעלייה – HLA

בנוסף, הטרנזיט החשמלית מצוידת בהחלפת אורות אוטומטית, מערך מצלמות היקפיות 360 מעלות וחיישני חניה מלפנים ומאחור.

אבזור- נהגי הטרנזיט מהתנעה ללא מפתח, חיישני אורות וגשם, בורר מצבי נהיגה למערכת ההנעה, גלגל הגה מתכוונן ותאי אחסון רבים בצידי התא וגם בצד העליון. תא הנהג מצויד במושב ל-2 נוסעים ליד הנהג, כאשר למושב הנהג כיוון חשמלי ותמיכה לגב. בנוסף, המושבים הקדמיים מצוידים בחימום. מערכת מולטימדיה מרכזית עם מסך 12 אינץ' מרכז תפקודים רבים של הרכב. ממשק SYNC4 העדכני ביותר מבית פורד, אשר מותקן בדגמים בולטים רבים אחרים של היצרן, מאפשר קישוריות מתקדמת וחיבור אלחוטי לאפל קארפליי או אנדרואיד אוטו לצד פונקציות בטיחותיות רבות אחרות כמו פיקוד קולי, הכנת הרכב מראש לנסיעה וניטור צריכת זרם הטעינה וטווח הנסיעה הנותר בהתאם לנתוני האמת.

מחיר פורד טרנזיט חשמלי ₪ לפני מע"מ :

E-Transit 390L S/H – 399,000

צילום: יצרן

 

להדפסה

שיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg