עיכוב בעדכון תעריפי אגרות רישוי לרכב 2022

קבוצות מחיר לרכב, מסווגות את כלי הרכב הפרטיים עד 3,500 ק"ג, ל- 7 קבוצות בהתאם לטווח מחירי הקנייה שלהם. הקבוצות קובעות את תעריפי אגרות הרישוי לכלי הרכב.

ב-1 בינואר 2022 , עודכנו מחירי המכוניות החדשות והפעם תוך התייקרות מחירים משמעותית, בעקבות שינוי מיסוי ירוק וביטוח ההטבות שניתנו לכלי רכב היברידיים עד השנה. הואיל וקבוצות המחיר הם אלו שקובעות את תעריף אגרות הרישוי זאת בהתאם למחירי רכב חדש, משרד התחבורה ביקש לעדכן מחדש את טווחי המחירים לכל קבוצה, בכדי לא להעמיס על הציבור בהוצאות של אגרות רישוי למכוניות שמתייקרות משמעותית, בעיקר היברידיות ויעלו לקבוצה גבוהה מהקיים. האוצר דחה את בקשתם, ובכך נגרם העיכוב בעדכון הקבוצות לשנת 2022. עקב העיכוב לא ניתן עד לאישור לבצע רישוי לכלי רכב חדשים.

שר האוצר אביגדור ליברמן, חתם אתמול על תקנות קבוצות המחיר לאגרות הרישוי ל- 2022. כעת, ממתינים לאישורם בוועדת הכספים של הכנסת, שטרם נקבע מועד לדיון בנושא. רק לאחר אישור הוועדה ניתן  יהיה לבצע רישויים לרכבים חדשים ולשחרר מכוניות חדשות למסירה. בחודש ינואר צפויים להימסר מעל 40 אלף כלי רכב חדשים. העיקוב נוכחי גורם לפאניקה רבה בענף הרכב (יבואנים וחברות הליסינג), שתקועים ללא יכולת להכין ולמסור מכוניות חדשות, ועצירת תהליכי השחרור גורמת לעומסים ותסכול מצד הלקוחות.

להדפסה

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg