סונול  EVI תקים עמדות טעינה מהירות לרכבים חשמליים בתחנות סונול

סונול EVI מרחיבה את פריסת עמדות הטעינה לרכבים חשמליים גם אל מתחמי התדלוק של חברת סונול. במהלך 2021 תתקין החברה 30 עמדות טעינה מהירות (50  קילוואט בשעה) ואולטרה מהירות (160 קילוואט), בהשקעה של כ-10 מיליון שקל. בסמוך לעמדות הטעינה, תקים סונול גם אזורי המתנה ייעודיים הכוללים פינות ישיבה ופינות עבודה עם שקעים לטלפון סלולארי ולמחשב נייד. עמדה ראשונה מסוג זה הוקמה בתחנת הדלק 'אילוש' הממוקמת בשדרות מנחם בגין, על כביש כפר שמריהו-הרצליה, סמוך לכביש 20, איילון. בתקופה הקרובה יותקנו עמדות כאלה גם בתחנות נוספות על צירים מרכזיים, בהן: כפר אדומים כביש 1 לכיוון ירושלים, שער העלייה ביציאה מחיפה לכיוון ת"א, הדס בכניסה לבאר שבע מכיוון צפון וראש פינה כביש 90 בכיוון צפון. לקוחות הרשומים באפליקציה של סונול EVI יזכו לתעריף מוזל והנחות בטעינה הציבורית. עמדות הטעינה אשר יותקנו בתחנות הדלק מיוצרות על ידי חברת EFACEC הפורטוגלית, מיצרניות המטענים המהירים הגדולות בעולם, אשר חתמה לאחרונה עם סונול EVI על הסכם הפצה בלעדי בישראל.

עמית אקשטיין, מנכל סונול EVI : "לפי תחזית BDO ימכרו בישראל ב-2021 כ- 7000 כלי רכב חשמליים (כ-2% מסך כלי הרכב), ובשנת 2025 מכירת הרכבים החשמליים תזנק לכ-90,000 (כ-25% מכלל כלי הרכב). חדירה מהירה זו דורשת פרישת תשתית טעינה כלל ארצית במיקומים אסטרטגיים כגון תחנות דלק ומרכזים מסחריים, ואנו גאים להוות גורם משמעותי בדרך להשגת יעד חשוב זה. אנו מעריכים שפוטנציאל שוק הטעינה החשמלית הציבורית  בישראל יגיע להיקף של מאות מיליוני שקלים ב-2025. במהלך 2021 נרחיב משמעותית את פריסת רשת סונול EVI ברחבי הארץ עם מספר רב של עמדות במיקומים ובצירים המרכזיים ביותר בישראל. בנוסף, נרחיב את החדירה בשוק הפרטי ונהפוך לספק מוביל של שרותי טעינה לבתים משותפים".

סונול EVI, בבעלות משותפת של סונול וחברת משק אנרגיה, נחשבת לאחת החברות הגדולות בישראל לאספקה והתקנה של עמדות טעינה פרטיות, ציבוריות ועמדות לעסקים. החברה זכתה יחד עם קבוצת עזריאלי במסגרת הקול הקורא של משרד האנרגיה, בזכות להקים 120 עמדות טעינה ב-15 קניונים של עזריאלי ברחבי הארץ. כמו כן, החברה זכתה בשורה של מכרזים מוניציפליים להתקנת עמדות טעינה בערים גדולות, בהן ירושלים, רעננה ונתיבות. ל'סונול EVI' הסכמים רבים נוספים ובין לקוחותיה העסקיים הבולטים: בזק, משטרת ישראל, GM, מיקרוסופט, קבוצת לובינסקי – יבואנית MG, פז'ו, סיטרואן, DS ואופל, קבוצת מאיר – יבואנית הונדה וולוו. החברה מייצגת בבלעדיות בישראל מספר חברות מהמתקדמות והוותיקות בשוק הטעינה החשמלית בעולם, דוגמת Rolec הבריטית, Keba ו-EO וכמובן חברת EFACEC הפורטוגלית. סונול EVI נמצאת, כאמור, בבעלות משותפת של סונול ומשק אנרגיה. סונול, בבעלות איש העסקים דודי ויסמן ובניהולו של ניר גלילי, מונה כ-240 תחנות דלק וכ-200 חנויות נוחות תחת המותג Sogood. משק אנרגיה, בניהולו של חן מלמד, היא מהחברות החדשניות בתחום האנרגיה המתחדשת שבבעלות הארגונים הכלכליים הגדולים של הקיבוצים.

צילום: חן מנגר

 

להדפסה

שיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg