נזק בטיחותי ירשם ברשיון הרכב


נזק בטיחותי ירשם ברישיון הרכב
מאוגוסט 2014 "נזק בטיחותי" ירשם ברישיון הרכב. התקנה החדשה תאפשר לחשוף מידע חשוב על עברו של הרכב ותספק לציבור שקיפות מלאה על כלי הרכב הנרכש על ידם.
24/2/2014
החל מ-1 באוגוסט 2014, תצוין ברישיון רכב שעבר תאונה הערת "נזק בטיחותי", במקרים בהם עבר הרכב תאונה ונגרם לו נזק בטיחותי. זאת לאחר שוועדת הכלכלה של הכנסת אישרה תקנה חדשה, שהוגשה על ידי משרד התחבורה
רישום "נזק בטיחותי" ברישיון הרכב, יאפשר לחשוף מידע חשוב על עברו של הרכב ויספק לציבור שקיפות מלאה על כלי הרכב הנרכש על ידם. כמו כן הוא יצמצם את תופעת גניבת כלי רכב, לצורך פירוקם לחלקים.
על פי התקנה החדשה, "נזק בטיחותי" יוגדר כ"נזק שגרם לעיוות, הסטה, סדק או שבר מהותיים, באחד מעמודי המרכב או במסגרת גג המרכב, וכן באחת מקורות השלדה הקדמית או האחורית.
כמו כן, תירשם הערת "נזק בטיחותי", אם נעשתה פגיעה במרכב הרכב שגרמה לעיוות או שינוי במבנה הגיאומטרי של רצפת המרכב, למעט נזק לחלקים הניתנים לפירוק והחלפה, באמצעות ברגים ולא על ידי ריתוך.

חובת דיווח על נזק בטיחותי
על פי התקנה החדשה, יחויב כל שמאי רכב, שבדק כלי רכב שנגרם לו "נזק בטיחותי", או מנהל מקצועי של מוסך מורשה, לדווח לרשות הרישוי על כל רכב שנגרם לו "נזק בטיחותי", במטרה לאפשר שקיפות מרבית לציבור הקונים ולמנוע העלמת מידע חשוב על עברו של הרכב.
בשנים האחרונות, החל משרד התחבורה להוסיף ברישיון הרכב את הרישום המקורי של הרכב. כך למשל, מצוין אם רכב הוגדר בעבר כרכב ליסינג (החכר), רכב להשכרה, רכב חברה או רכב ממשלתי, נתון המשפיע על ערכו של הרכב. בנוסף לכך, מצוין ברישיון הרכב מס' הקילומטרים שעבר הרכב עד למבחן השנתי האחרון.
להדפסה

שיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg