נוהגים הייטק ,במכוניות חשמליות

מרכז ההדגמה והחוויה של חברת Better Place, שהוקם בפי גלילות הזמין לפתיחה את חברות פורום נוהגים היי-טק לחוויה מיוחדת במינה, אשר הציגה והדגימה את חזון התחבורה החשמלית ותרומתה לאיכות הסביבה בצורה מוחשית. במהלך המפגש חוו המשתתפים נהיגה אמיתית ברכב חשמלי. המרכז נבנה בתוך אחת החביות האחרונות שנותרו עומדות בפי גלילות, שהיוו חלק ממערך אספקת הדלק במדינת ישראל. הבחירה במקום היא לא מקרית אלא ממחישה את הבשורה שיוצאת מהמרכז לעתיד חדש בתחבורה וממחישה את תפיסת החברה לשימוש בחומרים קיימים וכן חיסכון במשאבים.
הביקור במרכז סיפק לנו מענה ראשוני על שאלות רבות אשר נשאלות מידי יום בנושא הפתרון החשמלי, וניפץ מיתוסים והנחות מוטעות רבות בנושא המכונית החשמלית ותרומתה לסביבה ולכלכלה והאופן שבו אנו תופסים את התחבורה כיום. המייצג התחיל בהסבר על עולם התחבורה העולמית, ההשלכות והסכנות שבשימור מערכת התחבורה המונעת בדלק, בהמשך הוצגו בפנינו הפתרונות המוצעים כיום לבעיה.
שי אגסי, נועם קום ומשה קפלינסקי
משה קפלינסקי, מנכ"ל בטר פלייס ישראל, פתח ואמר כי היום תוכלו לגעת בעתיד. לא סתם בחרנו בכם לפתוח את מרכז המבקרים, אנו רואים בכם גורם חשוב לשיתוף פעולה, מעל 90 חברות כבר חתמו על הסכם לשיתוף פעולה ובתוכם חברות הפורום. אנו רואים בכם שותפים לחזון. נקודת ציון נוספת היא חתימה על שותפות אסטרטגית עם חברת "דור אלון", בתחנותיה עתידה החברה לפרוס את תחנות ההחלפה.
שי אגסי, מייסד ומנכ"ל Better Place ציין כי זהו המרכז הבינלאומי הראשון של החברה לחוויית והדגמת המכונית החשמלית. הפילוט הראשוני יחלל קראת סוף השנה הרנו פלואנס החשמלית, המכונית החשמלית הראשונה בפס ייצור רחב, שתשווק בישראל בסוף 2011. הצפי הוא למכירת 1000 מכוניות בחודש.
נועם קום, יו"ר הפורום, ציין את חשיבות נושא איכות הסביבה ופתרונות ירוקים, זו מטרה נעלה לשמה פועל הפורום, עוד בשנת 2007 הכרזנו על יציאה לדרך ירוקה, פעלנו בשיטות לחיסכון בדלק, התייחסנו לממדי זיהום ורכשנו מכוניות היברידיות. החשיפה של בטר-פלייס בשנת 2008 היתה מבחינתנו חזון שכעת הוא מתגשם כאן במרכז הזה. חברות הפורום סייעו לאנשי בטר-פלייס,לאפיין את ממכונית חשמלית מההיבט הצרכני לדרישות הנהגים. חברות רבות בפורום חתמו במהלך שנת 2009 על הסכמי התקשרות לשימוש במכונית החשמלית. ראוי לציין את שיתוף הפעולה בין הצדדים בחשיבה על התגשמות החזון. עצם שיתופנו בחשיבה מעיד על כך שתוכנית בטר-פלייס נעשית תוך מחשבה לכל בעיה ברמת התשתית, המכונית והמשתמשים- נהגים ונוסעים. אנו רואים חשיבות לשיתוף פעולה לפתרון שיביא לסביבה נקייה ולחיסכון בעלויות תחזוקת כלי רכב.
תכלס בכביש- אנשי הפורום התנסו באופן אישי בנהיגה במכונית חשמלית מטרמינל הרכבים,לאחר התנתקות מעמודי הטעינה יצאו הנוהגים למסלול הפתוח וחוו נהיגה שקטה עם הרבה עוצמה, המכוניות מדגם הלגונה מאובזרות ומכילות את פלאי הטכנולוגיה, הדגם שישווק בישראל היה הרנו פלואנס.

החשמלית של בטר פלייס- רנו פלואס
החשמלית של בטר פלייס- רנו פלואס

להדפסה

שיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg