מרצדס אקטרוס בישראל

מרצדס אקטרוס בישראל

כלמוביל מרצדס, השיקה בישראל את האקטרוס החדשה עם שלל טכנולוגיות מתקדמות, מראות מצלמה 360 ולראשונה בענף המשאיות בישראל עם מערכת בלימה אוטונומית המזהה הולכי רגל. מ- 400 אלף ₪


7/7/20

כלמוביל השיקה בישראל את משאיות ה- Actrosוה- Arocsהחדשות של מרצדס. משאית האקטרוס הינה הראשונה בישראל אשר מצוידת במערכות עזר אקטיביות מצילות חיים המאפשרות נהיגה סמי אוטונומיות, בלימה אוטונומית, האצה אקטיבית, זיהוי הולכי רגל,תיקון סטייה מנתיב ועוד. משאית ה-Actros מיועדת לנסיעות ארוכות ומשאית ה-Arocsלפתרונות תשתית מצוידות במערכת ה-MirrorCamהחדשנית והמתקדמת אשר מייתרת את מראות הצד הגדולות ומציגה במקומן חיישני צד עם מצלמות המשדרות ישירות לשני מסכי תצוגה בגודל של 15" בצידי תא הנהג. מצלמות הצד מציגות גם מערכת לחיווי מרחקים בעלת שדה ראייה רחב במיוחד. כמו כן, הודות להסרת המראות נוצר שיפור אווירודינמי התורם להפחתת צריכת הדלק.

מנועים ותיבת הילוכים:

ה-Actros החדשה מגיעה עם מנועי 6 צילינדרים מתקדמים וחסכוניים, בשידוך לתיבת powershift3 אלקטרונית השולטת על פעולת המצמד והעברת ההילוכים באופן אוטומטי ומותאמת למנועי מרצדס. ל-Actrosיתרון בלעדי בדמות בלם מנוע jake brake החזק בקטגוריה כסטנדרט.

מנוע 7.7 ליטר במגוון הספקים בין 238 ל-320 כ"ס.

מנוע 10.7 ליטר במגוון הספקים בין 330 ל-460 כ"ס.

מנוע 12.8 ליטר במגוון הספקים בין 421 ל-510 כ"ס.

מנוע 15.6 ליטר במגוון הספקים בין 517 ל-580 כ"ס.

בטיחות- בתחום הבטיחות נעשתה קפיצת דרך משמעותית במשאית ה- Actrosעם שילוב מערכת ה-Active Drive Assistוה-ABA 5אשר מבוססות על מצלמות וראדר ייעודי המאפשרת נהיגה סמי- אוטונומית עם בקרת שיוט אדפטיבית הפועלת בכל טווחי המהירות, אפשרות לזחילה בפקקים, בלימה אוטונומית עד למהירות של 80 קמ"ש עבור עצמים נייחים וניידים, זיהוי הולכי רגל עד למהירויות של 50 קמ"ש ועוד.

Assist Brake Assist 5-הדור הבא של מערכת סיוע לבלימת חירום

Assist Brake Assist 5מסייעת לנהג במקרה של זיהוי התנגשות אפשרית בעצם מלפנים או התנגשות עם אדם החוצה מול המשאית, מגיע לכיוון או שנמצא במסלול הנסיעה של המשאית ובמידת הצורך יוזם בלימה מקסימאלית מלאה עד עצירה מוחלטת באופן אוטומטי. Active Brake Assist 5 עובדת בשילוב של ראדר מתקדם ומצלמה קדמית באיכות גבוהה המאפשרת למערכת לפקח על המרחב מול הרכב טוב יותר ולהגיב לעצמים בסביבת המשאית בצורה יעילה יותר. כמו כן ניטור ערנות הנהג וזיהוי תמרורים.

אבזור- ה- Actros וה- Arocsהחדשות מצוידות בתא נהג מתקדם ומעודכן בקונספט שלCockpit , מציע לנהג רמה ייחודית של קלות תפעולית ונוחות תצוגה. שני מסכים אינטראקטיביים בתוספת תשלום משמשים כמקור המידע המרכזי ב"תא הטייס" הדיגיטלי של הנהג. מערכות הסיוע מוצגות על גבי המסך, כמו גם כל המידע הבסיסי הרלוונטי לנהג.

לראשונה בישראל ניתן לחבר סמארטפונים באמצעות AppleCarPlayTM אוAndroidAuto. (בתוספת תשלום)

MirrorCam– מצלמות במקום מראות צד

לראשונה בעולם במשאיות ביצור סדרתי מערך מצלמות כסטנדרט שמחליפות את המראות החיצוניות כדי להגביר את הבטיחות והיעילות. המצלמות ממוקמות במסגרת הגג של המשאית ומספקות תצוגה משופרת של סביבת המשאית בצדדים אשר משודרות למסך תצוגה בגודל של 15" כולל מערכת חיווי מרחקים על גבי המסך ושדה ראיה רחב. בנוסף המצלמות מביאות שיפור אדיר מבחינת אווירודינמיקה, בטיחות (כולל כושר תמרון במקומות צפופים). יתרון נוסף הוא פעולת המצלמה בתנאי ראות קשים (חושך, ערפל וגשם) המקרינה תמונה ברורה של הסביבה לנהג. בעת הפעלת איתות התמונה המוצגת על גבי המסך היא הצד אליו פונים כולל הנגרר ובעת נסיעה ברברס מוצגת תמונה בזווית רחבה בכדי לאפשר תמרון בטוח שמראה את הקצה האחורי של המשאית. מערכת ה-MirrorCamעובדת במקביל למערכת ה-Sideguard Assist המשודרגת המתריעה לנהג על מכשולים המגיעים בעת הפנייה ימינה.

מולטימדיה- ל-Actrosהחדשה שני מסמכי מולטימדיה אינטראקטיביים מתקדמים המאפשרים תפעול נוח, פשוט וקל. המסך ממול לנהג משמש כלוח מחוונים צבעוני בגודל של 10/12" ומסך נוסף מימין לנהג בגודל 12 אינץ' מאפשר שליטה באמצעות מגע ומאפשר גישה לתפעול הרכב החל מהפעלת האורות והמיזוג וכלה בבדיקת מצב הרכב כדוגמת לחץ אוויר בצמיגים, עומס על הסרנים,צריכת דלק ועוד. ניתן לשמור עד 6 פרטי משתמשים והתאמתם בהתאם לנהג.

הגה- ב-Actrosהחדשה יש הגה רב תפקודי עם לחצני מגע המשפרים את הארגונומיה ואת קלות התפעול בלוח המחוונים ובמסך המולטימדיה בדומה לרכבים הפרטיים של מרצדס. בעזרת ההגה ניתן להפעיל שלל פונקציות ברכב במשאיות עם מסכי מולטימדיה.


שלט התנעה Keyless– במרצדס Actrosמלבד התנעה ללא מפתח השלט המסופק עם המשאית מאפשר גם לבדוק את מצב האורות עוד טרם הכניסה למשאית על מנת לבדוק את תקינות מערכת התאורה.(בתוספת תשלום).

מחיר: החל מ- 400 אלף ₪

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg