מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב

לקראת חובת התקנת מערכות למניעת שכחת ילדים ב-1 באוגוסט, למעלה מעשר מערכות התראה למניעת שכחת ילדים נמצאות כיום בהליכי אישור מתקדמים. ארבע מתוכן צפויות לקבל אישור כבר בתחילת חודש יוני ולהגדיל בכך את היצע המערכות הקיים בשוק ללא פחות מ-7 מערכות. זאת, בנוסף לשלוש מערכות. בחודשים האחרונים פעלו במשרד התחבורה להאיץ את אישור המערכות הנוספות כדי להרחיב את ההיצע בשוק ולהגביר את התחרות בענף. במשרד התחבורה מדגישים כי כל יבואן או יצרן שרוצה בכך, יכול להגיש לאישור מערכת בטיחות העומדת בתקנות שנקבעו. מדובר במערכת התראה למניעת שכחת ילדים מזהה מצב בו ילד נשכח או הושאר ללא השגחה ברכב, ומתריעה בפני הנהג ויזואלית או קולית.

חלק מדגמי הרכב החדשים המיובאים כיום לארץ כוללים כבר את מערכת התראה למניעת שכחת ילדים. מערכות מקוריות שהותקנו על ידי יצרן הרכב ונרשמו ברישיון הרכב, מאושרות לשימוש בישראל, מזכות את היבואן בהטבות מס ומעלות את דירוג הבטיחות של הרכב.

החל מ-1 באוגוסט 2021, יחויב כל נהג המסיע ילדים עד גיל ארבע ברכב פרטי או מסחרי עד 3.5 טון, להתקין או להצטייד במערכת התראה למניעת שכחת ילדים ברכב. זאת, במטרה למנוע מקרים נוספים של שכחת ילדים בכלי רכב המתרחשים מדי שנה, וגורמים למקרי מוות מיותרים בימי הקיץ החמים.

על פי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (רלב"ד), 881 ילדים נשכחו ברכב בשנים 2010-2020. 31 מהם איבדו את חייהם, ורבים נשארו עם פגיעות בריאותיות קשות.

לפרטים נוספים באתר משרד התחבורה ועדכון מערכות שאושרו להתקנה:

https://www.gov.il/he/departments/legalInfo/prevention_system_for_forgetting_children_in_the_car

 

מערכת למניעת שכחת ילדים ברכב

להדפסה

שיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg