מניעת גניבות כלי רכב

שימוש בטלפון הנייד כמפתח הדיגטלי של הרכב, עשוי להפחית באופן דרסטי את תופעת גניבת הרכבים על רקע גניבת שלט, או מפתחות הרכב. בצל המחסור העולמי בחלקי חילוף, גל גניבות הרכבים הגובר בחודשים האחרונים, גובה מחיר כבד בייקור הפרמיה הביטוחית לכלל הנהגים בעשרות אחוזים. שימוש בטלפון הנייד כמפתח הדיגיטלי של הרכב, עשוי להפחית דרסטית את התופעה המתעצמת על רקע גניבת שלט, או מפתחות הרכב. תופעה זו מחייבת חישוב מסלול מחדש, במטרה להפחית גניבת רכבים לרשות הפלסטינית והחזרתם למדף כחלקי חילוף, שעלותם גבוהה בהרבה, משווי הרכב. גנבי הרכב נוהגים לפרוץ לבתים ולגנוב שלט או מפתחות בשעה שהאנשים ישנים, לצד גניבה במכוני כושר, בים, בבתי קפה. שכפול מפתחות בוולה פארקינג ובמקומות נוספים, כך שנסללת עבורם קרקע פוריה לגניבה חלקה ונוחה של הרכב.

שימוש במפתח דיגיטלי, עשוי להפחית בעשרות אחוזים את התופעה המתפשטת ולהוות אלטרנטיבה ראויה. כידוע, שוק המפתחות הדיגיטליים העולמי מתחזק מדיי שנה, יצרניות רכב הבינו את היתרונות שבו והפכו  אותו לסטנדרט, כדוגמת טסלה וחברות נוספות. זאת מתוך ידיעה שנוסף לחווית המשתמש והנוחות הגלומה בו, מתקיים בו אלמנט בטיחותי המפחית דרמטית את אחוזי גניבת הרכב. זאת מאחר והמפתחות אינם מסתובבים בצמתים רבים וניתן לשתפם ולבטלם בקלות ובאופן מיידי.

בשנה האחרונה הושק פתרון דומה לא רק עבור רכבים חדשים, אלא עבור שוק ה- after market שהוא הגדול ביותר. M-key מפתח דיגיטלי בטיחותי ונגיש, המיועד לפתיחת ולנעילת הרכב באמצעות הטלפון הנייד. מוצר המותאם למרבית הרכבים שעל הכביש ומנגיש את הטכנולוגיה וחווית המשתמש לנהגים, נוסף ליצרניות וליבואניות רכב מובילות.

מוצר זה מדמה פעילות זהה של השלט המקורי באפליקציה ייעודית (ואינו מבטל את יכולות השלט המקורי שעדיין ניתן לפתוח ולנעול דרכו בכל זמן נתון). מאפשר לשתף עד 5 מפתחות mobile key לניידים סלולריים אחרים ובתוך כך, גם לבטלם בפשטות באמצעות האפליקציה וכרטיס ה- MKEY.מפתח זה מושתת על טכנולוגיית BLE ופועל ברדיוס של עד 15 מ"ר בסביבה בנויה. מאובטח ברמה הגבוהה ביותר ופועל באמצעות Bluetooth כשהתקשורת עם האפליקציה מוצפנת ומאובטחת בפרוטוקול בתקן של 256 ביט.

צילום: יח"צ קוברה

 

להדפסה

שיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg