מבחן תאוריה בנהיגה לליקויי למידה


מהפכה במבחני התיאוריה
תלמידים דיסלקטיים וליקויי למידה נבחנים מעתה לתיאוריה בנהיגה, באמצעות מערכת שמע ממוחשבת. המערכת החדשה תקצר את זמן ההמתנה למבחנים מ- 6 חודשים כיום, לימים בודדים.
11/11/2014
סוף לתורים במבחני התיאוריה לדיסלקטיים וליקויי למידה. מבחני הנהיגה העיוניים (תיאוריה) לליקויי למידה ודיסלקטיים מבוצעים מתאריך: 10/11/2014 באמצעות מערכת שמע ממוחשבת יחידה במינה. עד כה בוצעו מבחני התיאוריה לליקויי למידה בצורה פרונטאלית, בעל פה, מול בוחן של משרד הרישוי. מעתה הנבחנים יושבים בעמדת מחשב, שומעים את השאלות באמצעות אוזניות ומסמנים את התשובות הנכונות על גבי המחשב, בדומה לתיאוריה הרגילה המבוצעת כיום.
מבחן הנהיגה העיוני בשיטת השמע, המחליף את התיאוריה בעל פה יבוצע בשפות עברית וערבית, בכל משרדי הרישוי המחוזיים ברחבי הארץ, זאת, בתום פיילוט מוצלח שנערך במשרדי הרישוי בחולון ובירושלים.
מי שזכאי לבצע בחינת תיאוריה באמצעות מערכת השמע, הוא כל תלמיד נהיגה, שאובחן כדיסלקטי או ליקויי למידה וכן תלמידים שאינם יודעים קרוא וכתוב בעברית או עולים חדשים שאינם שולטים באחת מהשפות בהן מבוצעות בחינות התיאוריה הרגילות.
רשימת משרדי הרישוי בהם ניתן להיבחן בשיטת השמע וכן הימים והשעות שבהן ניתן להירשם למבחן העיוני תיאוריה, מפורסמות באתר האינטרנט של משרד התחבורה mot.gov.il .
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg