כללי מעבר בצומת


כללי מעבר בצומת ומהירות מותרת
בשנה האחרונה, מתפרסמת ברשת ידיעה מטעה, בדבר מהירות הנסיעה המותרת בחציית צומת מרומזר העומדת על 70 קמ"ש. המידע איננו נכון.
תוכן הידיעה: מהירות הנסיעה ממקסימאלית בכל צומת מרומזר בארץ היא 70 קמ"ש !!! כידוע לכם מצלמות הרמזור יתפקדו כמצלמות מהירות לכל דבר. אם אתם נוסעים בכביש של 90 קמ"ש כדוגמת כביש 4, ואתם מאיצים כדי לחצות צומת ואתם עוברים את ה-70 תחטפו דו"ח. וכו…
_________________________________________________________________________________________________________________________________________
תקנת תעבורה 64 מתייחסת לרכב המתקרב או נכנס לצומת ולהלן כללי התנהגות בצומת :
אם לא הוצב תמרור המורה על מתן זכות קדימה בצומת או על עצירה לפני הצומת בכיוון הנסיעה של נוהג הרכב, יחולו הוראות אלה:
1. מהירות בצומת– נוהג רכב המתקרב לצומת או להתמזגות כבישים, שלפניהם מוצב תמרור המציין מתן זכות קדימה לתנועה בדרך החוצה, יאט ובמקרה הצורך יעצור את רכבו כדי לתת זכות קדימה לרכב אחר המתקרב או הנכנס לצומת או להתמזגות הכבישים מכביש אחר. נוהג שחוצה צומת, יאט ואף יעצור, במידת הצורך, כדי לאפשר להולכי רגל לעבור בבטחה. הנוהג אף יאט וייתן זכות קדימה לכלי רכב המתקרבים באותו כביש לפני שייכנס לכביש.
2. חוק הצומת– באם מתקרבים לצומת כמה כלי רכב מצדדים שונים, ייתן נוהג רכב את זכות הקדימה לכלי רכב הבאים מימין.
3. פניה שמאלה– נוהג רכב , המתקרב לצומת או הנמצא בצומת ועומד לפנות שמאלה או לפנות בפניית פרסה לשמאל, ייתן זכות קדימה לרכב הבא ממולו והנמצא בצומת או קרוב לצומת.
4. צומת עם דרך עפר– נוהג רכב, היוצא מדרך עפר ועומד להיכנס לדרך סלולה או לחצותה ייתן זכות קדימה לרכב המתקרב בדרך הסלולה.
5. צומת עם דרך צדית– נוהג רכב היוצא מחצר, מדרך גישה לבית, מתחנת דלק, מתחנת שירות, ממקום חניה לכלי-רכב וכיוצא באלה או מכל מקום שאינו דרך, והוא עומד להיכנס לדרך או לחצותה, יאט ואף יעצור בעת הצורך ויתן זכות קדימה לרכב והולך רגל.
6. עצירה בצומת– נוהג רכב המתקרב לצומת שלפניו מוצב תמרור המציין חובה לעצור, יעצור במקום שיוכל לראות את התנועה בדרך החוצה, ואם סומן קו עצירה ,יעצור לפני קו העצירה, וייתן את זכות הקדימה לרכב אחר המתקרב או הנכנס לצומת מכביש אחר.
7. ציות לרמזור בצומת– נוהג רכב המתקרב לצומת שבו התנועה מוסדרת על ידי רמזור, יציית לרמזור ולא ייכנס לצומת אלא לאחר שהופיע בו אור ירוק. היה ברמזור אור צהוב מהבהב, יאט נוהג הרכב ובמקרה הצורך אף יעצור את רכבו כדי לאפשר להולך רגל להשלים את החצייה בבטחה וייתן זכות קדימה לרכב אחר שנכנס לצומת מכביש אחר, או לרכב הבא אל הצומת.
8. עצירה וחניה בתחום צומת– אין לעצור או להחנות רכב בתוך צומת או בתחום של 12 מ' ממנו. פרט למקום שסומן לכך בתמרורים או אבני שפה ומתיר עצירה וחנייה.
עבירות וקנסות בצומת
תיאור העבירה
קנס
ניקוד
כניסה לצומת כאשר אין אפשרות להמשיך בנסיעה (חסימה)
500
6
אי מתן זכות קדימה לרכב הבא מימין בצומת ללא תמרורים
הזמנה לדין
6
אי מתן זכות קדימה לרכב בעת פניה שמאלה בצומת ללא תמרורים
הזמנה לדין
6
אי מתן זכות קדימה לרכב בכניסה לצומת מדרך עפר או לא סלולה
הזמנה לדין
6
העמדה או חניית רכב בתחום של 12 מטר מהצומת
100
ללא
העמדה או חניית רכב בתחום הצומת
250
ללא
חציית צומת במופע אור אדום
1000
10
סעו כחוק !
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg