כביש 395 – מלכודת לרוכבי אופנים


מדי שבת נוסעים מאות של רוכבי אופניים על הכביש וחושפים את עצמם למצבי תאונה

9.12.13
כביש 395 בקטע שבין מעגל הסטף ועין כרם-ירושלים, הוא מהכבישים הפופולאריים ביותר בקרב רוכבי האופניים בשל השיפוע המאתגר ובשל הסיבובים המתונים יחסית. זהו גם כביש לא בטוח בעליל עבור רוכבי האופנים בשל רוחבו, מסלול אחד לכל כיוון. מדי שבת אני נוסע על הכביש הזה ורואה עשרות ומאות רוכבי אופניים לוקחים את נפשם בכפם ומדוושים בעלייה או מתגלגלים בירידה והכל בצמוד למכוניות רבות.
במצבו הנוכחי, הכביש הוא מלכודת בטיחות שכן אין לכל אורך הדרך שוליים. אם זאת, הפתרון לבעיה נמצא ממש מתחת לפנס. האפשרות להתקין מסלול מיוחד עבור רוכבי האופנים בצמוד לכביש היא פשוטה יחסית שכן מעבר לגדר הבטיחות משתרע פס אדמה מיושר ברוחב משתנה שבין 10 ל-3 מטר.
אין יותר פשוט מהכשרת פס שטח זה לטובת רוכבי האופניים. קצת אספלט והרבה רצון טוב יפתרו את הבעיה המעיקה וכדאי לעשות זאת לפני התאונה הבאה. השבת הייתה שם כמעט תאונה בין רוכב אופנים ומכונית שכן אין לכל אורך הדרך שוליים. אם זאת, הפתרון לבעיה נמצא ממש מתחת לפנס. האפשרות להתקין מסלול מיוחד עבור רוכבי האופנים בצמוד לכביש היא פשוטה יחסית שכן מעבר לגדר הבטיחות משתרע פס אדמה מיושר ברוחב משתנה שבין 10 ל-3 מטר.
להדפסה

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg