טויוטה מציינת מסירות של 130,000 היברידיות-חשמליות בישראל

יוניון מוטורס, יבואנית טויוטה בישראל, מציינת בימים אלו את מסירת הרכב ההיברידי ה- 130,000 בישראל. הרכב, מסוג טויוטה ראב 4 היברידי-חשמלי נרכש על ידי מיכל מור קופל, מנכ"לית איגוד הדירקטורים בישראל, נמסר לה בטקס חגיגי שהתקיים בסוכנות מורשית טויוטה רייכמן בבני ברק. הראב 4, רכב הכביש-שטח הראשון בעולם, הגיע ארצה בגרסה היברידית-חשמלית בשנת 2016 והוכיח, את מה שכיום הוא כמעט מובן מאליו, שטכנולוגיה ירוקה ונקייה אינה נחלתם של רכבים עירוניים ומשפחתיים בלבד אלא מתאימה גם לדגמים קשוחים יותר.

כיום מוכרת טויוטה 11 דגמים היברידים-חשמליים בישראל ובמחצית הראשונה של שנת 2021 מסרה החברה 19,304 רכבים היברידים-חשמליים בהובלת הגרסה ההיברידית-חשמלית של הקורולה, המכונית הפופולרית בישראל, עם מכירות של למעלה מ- 8,100 רכבים. הדגמים הנוספים הפופולריים הם: ראב4 היברידי-חשמלי עם מעל ל- 4,100 רכבים, טויוטה C-HR עם מעל ל- 3,000 רכבים ויאריס היברידי-חשמלי עם יותר מ- 2,500 רכבים בחציון. בעוד מספר שבועות תשיק טויוטה דגם היברידי חדש נוסף  היאריס קרוס שיהיה הדגם ההיברידי-חשמלי ה- 12 של טויוטה בארץ.

הטכנולוגיה ההיברידית, שהפכה בשנים האחרונות לנפוצה בקרב יצרני רכב רבים, החלה בישראל בשנת 2004 כאשר יוניון מוטורס הציגה לראשונה בישראל את הפריוס שהיה הדגם ההיברידי המסחרי הראשון בעולם. הפריוס התקבלה אז באופן צונן עם מכירות של עשר מכוניות בלבד. אך שלוש שנים לאחר מכן כבר חצתה טויוטה את רף המסירות של 1,000 ובשנת 2012 כ- 10,000 רכבים היברידיים כבר נעו על כבישי ישראל, כאשר טויוטה הייתה היצרן היחיד ההיברידי בישראל.

בימים אלו טויוטה יוצאת בקמפיין חדש ובו היא מציגה את היעד שלה לעולם ירוק יותר, נקי יותר, נגיש ונייד יותר, עם היעד השאפתני מבין כל יצרניות הרכב, של ירידה "מעבר לאפס" פליטת מזהמים, תחת הסיסמא LET'S GO BEYOND ZERO. בדרך ליעד, ממשיכה טויוטה לשבור שיאים עם מכונית המימן של טויוטה מיראי שנסעה לאחרונה בצרפת 1'003 קילומטרים עם אפס פליטות בתדלוק מימן בודד.

להדפסה

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg