הושקה בישראל MG  פלאג-אין הייבריד

קבוצת לובינסקי, אחת מקבוצות הרכב המובילות ויבואנית MG בישראל, השיקה את MG HS PHEV  רכב ה-C-SUV החדש מקבוצת SAIC שהינה יצרנית הרכב הגדולה בסין, עם ניסיון רב בייצור כלי רכב חשמליים ו-PHEV. בזכות הינע היברידי נטען חדשני, ביצועים מרשימים לצד כושר נסיעה ארוך על טהרת החשמל וצריכת דלק נמוכה במיוחד, מרחב מחיה נדיב, רמת אבזור ובטיחות גבוהות מאוד ומחיר שובר שוק. דגם הפלאג-אין, יימכר לצד הגרסה החשמלית של MG ה-ZS EV.

מנוע ותיבת הילוכים- גרסת הפלאג-אין היבריד, משלבת בין מנוע 1.5 ליטר טורבו בנזין המפיק הספק של 162 כ"ס ומומנט של 25.5 קג"מ למנוע חשמלי המותקן בחזית ומפיק 122 כ"ס ו-23.4 קג"מ אשר מקבל את האנרגיה מסוללה בקיבולת של 16.6 קוט"ש עם מערכת בקרת טמפרטורה וקירור נוזל. ההספק המשולב של הצימוד ההיברידי עומד על 258 כ"ס, המומנט המקסימלי מגיע עד כדי 48.9 קג"מ והמומנט הנומינלי המשולב עומד על 37.7 קג"מ. שני מנועים אלה מעבירים את כוחם אל הגלגלים הקדמיים באמצעות תיבת 10 הילוכים מהפכנית, כאשר למנוע הבנזין מוצמדת תיבה עם 6 הילוכים ובמקביל למנוע החשמלי מוצמדת תיבה עם 4 הילוכים והעברת הכוח של שני המנועים משולבת לציר אחד המניע את הגלגלים הקדמיים. נתונים אלה מאפשרים ל- MG HS PHEVלהפיק ביצועים מצוינים של האצה מעמידה ל-100 קמ"ש תוך 6.9 שניות ולהגיע למהירות מרבית של 190 קמ"ש.

אחריות– לרכב תינתן אחריות של 8 שנים או 150,000 ק"מ על הסוללה ו-5 שנים או 150,000 ק"מ על שאר מערכות הרכב.

צריכת דלק- השילוב בין המכללים, מאפשר נסיעה חשמלית למרחק של 52 ק"מ ועד 130 קמ"ש במצב EV וליהנות מצריכת דלק נמוכה במיוחד של 55.1 ק"מ לליטר בלבד בנסיעה משולבת לפי תקן WLTP החדש והמחמיר, הממקמים את הרכב בקבוצת זיהום 2.

טעינה חשמלית- דגם הרכב, מצויד ב-OBC (On Board Charger) בהספק של 3.7 קילוואט המאפשר טעינת הסוללה מעמדת טעינה AC ביתית או ציבורית המספקת עד 16 אמפר/שעה בה הטעינה מ-0 ל-100% תארך כ-4.5 שעות וניתן לטעון גם משקע חשמל ביתי בעזרת כבל מוד 2 (10 אמפר/שעה) בו הטעינה מ-0 ל-100% תארך כ-7.5 שעות.

בטיחות ואבזור- MG HS PHEV ישווק ברמת אבזור יחידה וגבוהה במיוחד – NET UP  שכוללת שלל מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות לצד אבזור עשיר. רמת ה-NET UP מגיעה עם לוח מחוונים דיגיטלי מלא בגודל 12.3 אינץ', גג פנורמי גדול נפתח עם וילון חשמלי, מערכת מולטימדיה מתקדמת עם מסך מגע בגודל 10.1 אינץ' (כוללApple  CarPlay וAndroid Auto-, תלוי מכשיר ומערכת הפעלה), דלת תא מטען עם תפעול חשמלי, מצלמות 360 מעלות (היקפיות, התמונה נוצרת מ-4 מצלמות נפרדות), מושבים בריפוד עור משולב אלקנטרה כאשר הקדמיים מחוממים ומושב הנהג והנוסע מתכווננים חשמלית, פנסי לד קדמיים ואחוריים, יציאות מפלט בגימור כרום, מסילות גג, מראות מתקפלות חשמלית, חלונות אחוריים מושחרים, בקרת אקלים מפוצלת, בלם יד חשמלי עם פונקציית AUTO HOLD, תאורת אווירה עם 64 מצבים, חיישני חניה קדמיים ואחוריים, פתחי מיזוג מאחור, חישוקי 18 אינץ' ועוד.

רשימת ציוד הבטיחות  כוללת שלל מערכות בטיחות אקטיביות מקוריות, כמובן בנוסף ל-6 כריות אוויר ושלל מערכות עזר לנהיגה, בלימה ואחיזה.

  • מערכת התרעה לסטייה מנתיב הנסיעה עם תיקון אקטיבי כולל מיקום במרכז הנתיב
  • מערכת התרעה לניטור מרחק מלפנים
  • מערכת בלימת חירום אקטיבית (עד 150 קמ"ש)
  • בקרת שיוט אדפטיבית כולל פונקציית עצירה
  • MG PILOT – מערכת לנהיגה בתנועה צפופה הכוללת תיקוני היגוי
  • מערכת למניעת סנוור והחלפת עצמת תאורה בהתאם לתנאי הדרך
  • מערכת התרעת הימצאות רכב בשטח המת של שדה הראיה במראות למרחק של 70 מטר אחורנית
  • זיהוי תמרורי מהירות והמלצה לשינוי בהתאם בבקרת השיוט
  • מערכת התרעה על תנועה חוצה מאחור
  • התרעה על פתיחת דלתות קדמיות כאשר מגיע רכב מאחור

עיצוב- תא הנוסעים של MG HS PHEV מציע עיצוב נעים, ארגונומיה חכמה, מרחב מחיה נדיב לנוסעים ותחושת איכות מודרנית. הדשבורד מפוסל בצורה נעימה הממקמת אל כל המתגים שעליו במיקום נגיש עבור הנוהגים ומבנהו האופקי מעצים את תחושת המרחב בתא הנוסעים. במרכזו צג מגע גדול (10.1 אינץ') למערכת המולטימדיה ודרכו ניתן להפעיל גם את שאר מערכות הרכב. ממול הנוהגים ישנו גלגל הגה עבה ונעים לאחיזה ומאחוריו לוח מחוונים שהינו מסך בגודל 12.3 אינץ'. במסך זה מוקרנים כל נתוני הרכב והנהיגה הרלוונטיים במספר תצוגות שונות לבחירה. מושבי העור משולבי אלקנטרה ושילוב החומרים האיכותיים ומגוון הצבעים יוצרים תחושה יוקרתית והמושבים חובקים את הגוף ומציעים תמיכות צד רחבות במותניים ובירכיים. בזכות בסיס גלגלים של 272 ס"מ, גם מרחב המחיה של היושבים מאחור נדיב ולרשותם גם תא מטען בנפח 463 ליטר במצבו הרגיל ועד 1,287 ליטר בקיפול שורת המושבים האחורית. מסביב לכל נוסעי הרכב ישנם שלל תאי אחסון ושקעי טעינה (USB). מיד עם סגירת הדלתות והתחלת הנסיעה, קל מאוד להבין כי תשומת לב רבה ניתנה להשקטת כל הרעשים בתא הנוסעים ובידוד יושבי הרכב מהמתרחש מחוץ לרכב, בוודאי שבזמן נסיעה על טהרת החשמל. הודות לשימוש בחומרי בידוד מתקדמים, רעשי סביבה, רוח ודרך הועלמו כמעט לחלוטין.

מחיר  MG HS PHEV NET-UP:

158,888 ₪

תוספת צבע מטאלי – 999 ₪

תוספת ריפוד פנימי אדום – 888 ₪

להדפסה

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg