אקשן מוטורי בים המלח


"מהיר ועצבני" בים המלח
יומיים של אקשן מוטורי, לראשונה בישראל במנחת מצדה בים המלח. הספורט המוטורי כבר כאן ובעוצמה רבה.
28/3/2013
חג מוטורי לראשונה בישראל. יומיים של אקשן מוטורי החלו הבוקר לנוע במנחת המטוסים במצדה. המשתתפים מגיעים לשיאים חדשים בספורט המוטורי בישראל. הנהגים המשתתפים הוכיחו היום שלמרות שהספורט מוטורי היה עד לאחרונה אסור מבחינת החוק, אין להם במה להתבייש.

מרוצי דראג-
בהשתתפות כ- 50 נהגים בעלי מכוניות עתירות עוצמה המוזנקות מקו הזינוק בחריקת צמיגים אדירה במרוץ אל הזמן. משער היציאה הוזנקו בכל מקצה שתי מכוניות שפתחו מהירות מרבית על גבי מסלול ההמראה.


מרוצי דריפט-
הרשימו במיוחד מרוצי הדריפט בהם הנהגים הוכיחו מיומנות ושליטה במכוניות הדריפט. BMW, ניסאן, מאזדה MX5ועוד. על הנהגים היה לנוע במסלול המרכזי שהוכשר במרכז מסלול הנחיתה, המנצח הוא זה שמבצע את המרוץ בזמן קצר ובמעבר חלק בין הקונוסים.
דריפט היא החלקה נשלטת. בשיטה זו, הנהג מנווט את המכונית על ידי שליטה בהחלקה. נהיגת דריפט (סחיפה) מבוצעת במכוניות עם מנוע עוצמתי, תיבה ידנית, בעלות הנעה אחורית או כפולה והם קלות משקל במבנה ספורטיבי. מיומנות ושליטה באמצעות שליטת הנהג בכוחות הפועלים על רכבו. הפעולות כוללות שליטה בהיגוי, בלימה והאצה. במהלך הנהיגה, הנהג קובע בהתאם עת מהירות הנסיעה.


מרוצי האופנועים-
נערכו בשני מקצים לאופנועים מסוג מוטו בייק ואופנועי סופר מוטו קרוס. 45 אופנוענים הוכיחו מקצועיות ומיומנות אחיזה ושליטה באופנועים עוצמתיים. מסלול מיוחד נבנה במיוחד לכ- 15 ילדים וצעירים שהשתתפו בו.

מרוצי קרטינג-
24 רכבי הקרטינג שאטו במסלול עם הרבה אנדרנלין במסלול רחב, ארוך ואיכותי. העיקולים הרבים והישורות אפשרו לנהגים לפתח מהירות רבה ולהגיע לתוצאות מרשימות.
במקום נבנה מתחם מוצל לטובת הצופים, פינות מוצלות והפעלה לילדים. במקום הוקם מתחם VIPעל קו הזינוק, שבו פינות ישיבה נוחות ומוצלות ומזנון חופשי.


מרוצי ראלי-
בסלול עפר בסמוך נערכו מרוצי ראלי שטח, עם מכוניות ראלי ספורט, ג'יפים וטרקטורונים. לצד עשן וריח הצמיגים החרוכים נראו ענני אבק המעידים מרוצי שטח מקצועיים.

"פורום פקטור" בשיתוף מועצה אזורית תמר הם שהפיקו . על האירוע הופקדו אנשי מקצוע של תחום הרכב בישראל בשיתוף התאחדות הראלי בהנהלת "קרוס קאונטרי", שליוו מקצועית, שפטו והנחו את ההצגה המוטורית החווייתית במקום הנמוך בעולם.
לסיכום, השנה אמנם לא מתקיימת תערוכת אוטומוטור המסורתית, אבל כעת מסתמן התחליף הראוי לחג הפסח פסטיבל המוטורי לכל המשפחה. עם קצת יותר צל במקום החם הזה, האירוע יהיה למסורת חגיגית לחובבי המכוניות.
להדפסה

שיתוף המאמר:

Facebook
Twitter
Email
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg