או.פי.סי אנרגיה תרכוש 51% מחברת ג'ינרג'י

חברת או.פי.סי אנרגיה מרחיבה את פעילותה לתחום ה-e-mobility, אספקת חשמל וניהול עמדות טעינה לרכבים חשמליים. החברה עדכנה כי התקשרה בהסכם לרכישת מניות של חברת Gnrgy  (ג'ינרג'י), שהינה החברה המובילה בישראל בתחום תשתיות וניהול רשתות טעינה לרכבים חשמליים. או.פי.סי אנרגיה, צפויה להשקיע כ-67 מיליון ₪, בתמורה ל- 51% ממניות החברה.

ג'ינרג'י, נוסדה בישראל בשנת 2008 ע"י רן אלויה, המשמש כמנכ"ל החברה, ופועלת בתחום של טעינת של רכבים חשמליים (e-mobility). ג'ינרג'י, מציעה ומפתחת מספר פתרונות ושירותי טעינה וניהול אנרגיה. הפתרונות שמקדמת גי'נרג'י כוללים:

(1) שירותי אספקת חשמל, טעינה של רכבים חשמליים וניהול אנרגיה לבניינים משותפים וכן שירותי טעינה הוליסטיים למגזר העסקי וציי רכב בהתבסס על פיתוחים טכנולוגיים של ג'ינרג'י.

(2) רשת טעינה ציבורית – בבעלות ג'ינרג'י רשת טעינה ציבורית בפריסה ארצית. בכוונת ג'ינרג'י להמשיך את פריסת רשת טעינה ציבורית עם דגש על עמדות טעינה מהירות במיקומים אסטרטגיים.

(3) מכירה והתקנה של עמדות טעינה לרבות באמצעות הסכמי מסגרת עם יבואני הרכב המובילים.

ג'ינרג'י מעסיקה כ- 60 עובדים. תחום הרכבים החשמליים מצוי במגמת צמיחה בשנים האחרונות בדומה למגמת צמיחה גלובלית בתחום ובהמשך לתכניות מדינתיות לצמצום פליטות. על בסיס יעדי משרד האנרגיה, שוק הרכב החשמלי בישראל צפוי לגדול מאלפי כלי רכב חשמליים למעל מיליון כלי רכב בשנת 2030 (על פי מדריך היערכות רשויות מקומיות לתחבורה פרטית חשמלית, יולי 2020) כחלק מהמאמץ הממשלתי למעבר לשימוש באנרגיות נקיות, הפחתת זיהום וחתירה לחדשנות, פועל משרד האנרגיה, בשותפות עם משרדי ממשלה נוספים, לייצר את התנאים האופטימליים לפיתוח שוק הרכב החשמלי בישראל. על פי פרסומים, משרד האנרגיה מקדם פעולות שונות שיתמכו בהאצת חדירת הרכבים החשמליים למשק התחבורה הישראלי ובתוך כך קידום התקנתן של עמדות טעינה ציבוריות, הסדרת הקמת עמדות טעינה בבתים משותפים קיימים וניסוח הנחיות להקמת תשתית טעינה מקדמית בבניה חדשה על פי פרסום משרד האנרגיה. במועד השלמת העסקה, חברת או.פי.סי אנרגיה תרכוש 51% מהון מניות Gnrgy בתמורה לסכום כולל של כ-67 מיליון ₪. כמו כן, במסגרת ההסכם ניתנה לאו.פי.סי אנרגיה, אופציה לרכישת יתרת מניות היזם לאחר מספר שנים, ולהגיע להחזקה של עד 100% ממניות Gnrgy.

או.פי.סי אנרגיה בע"מ, הינה חברת החשמל הפרטית הראשונה והמובילה בישראל העוסקת בייזום, פיתוח, הקמה ותפעול של תחנות כוח, וכן ייצור חשמל ואספקתו ללקוחות פרטיים וחברת החשמל. החברה מחזיקה בתחנות כוח במישור רותם ובחדרה, ומקימה ומפתחת את תחנות הכוח צומת, ושורק, וכן תחנות כוח בחצר הלקוחות. בשנת 2021 נכנסה החברה לפעילות משמעותית גם בארה"ב, לאחר שרכשה את השליטה בחברת CPV. חברת CPV מחזיקה כיום, יחד עם שותפים, ב-5 תחנות כוח פעילות, המונעות על בסיס גז טבעי, תחנת כוח באנרגיית רוח, וצבר פרויקטים, המבוסס ברובו על אנרגיה סולארית (כ-2,000 מגה וואט).

 

להדפסה

שיתוף המאמר:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב email
Email
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp

אוטוקום ניוזלטר

לקבלת מבזקי רכב בנושאי חדשות רכב, צרכנות בתחבורה ומבחני דרכים מלאו פרטים:

shutterstock_445850944(1).jpg