כנס אקו מויישן 2015

כנס השנתי של קהילת
EcoMotion בישראל.
תצוגה מרשימה של פיתוחים ישראלים, עם 130 סטרטאפים , 700 משתתפים וענקית הרכבות הצרפתית SNCF נכנסת כשותפה באקסלרטור.
30/4/2015
הכנס השנתי השלישי של קהילת EcoMotion התקיים ב- 27 באפריל במרכז פרס לשלום ביפו. הכנס עסק בנושאי תחבורה חכמה עם שורה ארוכה של משתתפים, חידושים, יזמים ופרויקטים. הכנס הציג את פירות ההשקעה הראשוניים לפעילות הקהילה, עם שורה ארוכה של פיתוחים ופעילויות: ממיזמים חדשניים, דרך שת"פים בינלאומיים עם חברות וקהילות תחבורה חכמה אירופאים ועד השתתפות בכירים מתחום התחבורה החכמה מהארץ והעולם. חלק מהפיתוחים שהחלו כרעיונות עם השקת פעילות הקהילה הציגו בכנס מוצרים בשלבי פיתוח מתקדמים המציגים פתרונות תחבורה חדשניים בשורה של תחומים, בין היתר: מדפסת תלת-מימד שמדפיסה שלדת רכב, אפליקציה חדשנית למציאת מקומות חניה און ליין, מכונית מתקפלת לגודל אופנוע, רכב מקושר ועוד. לאירוע המרכזי הגיעו כ-700 משתתפים, יזמים, אנשי תעשיה, ממשלה ואקדמיה, מישראל ומחו"ל. אל האירוע הגיעו כ-130 סטארטאפים בתחומי התחבורה החכמה בשלבי פיתוח שונים, כ-60 אורחים בינלאומיים, ונערכו בו כ-60 הרצאות, כמו גם תחרות אתגר אקומושין 2015, גמר אקסלרטור התחבורה החכמה ו-הצגת המיזמים שסיימו את המחזור הראשון של אקסלרטור התחבורה החכמה. כמו כן הציגו בתערוכה שליוותה את האירוע כ-40 סטארטאפים, חברות ופרויקטים בתחומי התחבורה החכמה.

בין הפרויקטים הבולטים שהוצגו בכנס 
Ecomotion2015

רכב מודפס בתלת מימד
- חברת Local Motors האמריקאית הציגה את הרכב המודפס בתלת-מימד הראשון בישראל. מהפכת מדפסות התלת ממד נכנסת לענף הרכב והתחבורה. החברה, שנתמכת בידי קהילה שיתופית של עשרות אלפי מתכננים ומעצבים, מפתחת מכונית שתודפס על פי העדפה אישית ואפשר להרכיבה בכל שוק מקומי בצורה ייחודית לצרכי השוק. השלדה המודפסת הוצגה בכנס בעזרת חברת אוטודסק הישראלית. חברת Autodesk הינה מובילה גלובאלית בתחום העיצוב בתלת מימד ובעלת מעבדת הדפסת התלת-מימד הגדולה באירופה ובמזה"ת. החברה מציעה את ה- Spark, פלטפורמה בה מעצבי מוצר, יצרני מדפסות, מפתחי תוכנה ויצרניות של חומרי הדפסה יכולים לעבוד יחדיו על פרוייקטים משותפים הדרך למתוח הדפסת התלת-מימד. ההדפסה עצמה נעשתה על ידי חברת מאסיבית הישראלית בעזרת מדפסת בגודל 4 מטר !להלן לינק של חברת local motors של תהליך הדפסת הרכב.

City Transformer- מציגים את רכב העתיד- נוסע כרכב וחונה כאופנוע. רכב הקוואדרוסייקל יודע לצמצם משמעותית את נפח המקום אותו הוא תופס ולהפוך בזמן חניה למעין אופנוע קטן. למעשה, City Transformer מציגים את הפתרון המושלם למציאת חניה באמצעות היכולת להיכנס אל מקומות צרים. בכנס הוצג לראשונה פלטפורמה של הרכב הממחיש את הפיתוח בשלביו המתקדמים יותר. 
Algolion - לראשונה, טכנולוגיית Algolion תאפשר התראה בת מספר ימים על סכנת התלקחות סוללות ליתיום יון פגומות. הפיתוח הישראלי Algolion מאפשר חיזוי מוקדם בזכות רגישות גבוהה פי 100, מכל בדיקת בטיחות אחרת הקיימת כיום בתחום, בבדיקת תאים ובזיהוי אינדיקציות מוקדמות בתאים המצביעות על הכשל המתפתח. דר' ניילס פליישר ודר' אלכס נימברגר, מומחים עולמיים לסוללות נטענות, הבינו את הפוטנציאל כשמסתכלים על שווי השוק - ב- 2015 צפויים להימכר כ- 2 מליארד מכשירים שיכילו סוללות ליתיום יון, ושווי השוק של סוללות אלו בלבד נמדד בכ- 12 מליארד דולר.
 Hi Park- האפליקציה נוגעת לחיפוש ומציאת חנית כחול-לבן בתל אביב. המפתחים בצוות הגיעו למסקנה שחלק גדול מהאנשים שמים את הפלאפון במתקן צמוד לשמשה ברכב ומכאן לקחו את הרעיון שהמצלמה של הנייד תשמש כעין שלישית לסריקת החניות. האפליקציה רצה במכשיר מבלי להפריע לפעולה השוטפת של הנייד ועינית המצלמה סורקת סביב ומחפשת חניה. כל משתמש באפליקציה משמש כתורם מידע משום שמשתמש אחד סורק את העיר וכל האחרים מקבלים את המפות עם החניות הפנויות. ברגע שאדם נוסע הוא חושף הרבה חניות לאורך הדרך ומשתף אותם עם האנשים האחרים, לכן מספיק מעט אנשים שתורמים מידע. האפליקציה קיימת כבר בשלב מתקדם והיא כבר רצה בצורה ניסיונית.   

BNC - הרכב המקושר הראשון עם חיבור הסמארטפון למחשב הרכב דרכו ניתן יהיה לשלוט באפליקציות. חברת BNC Systems מציעה לוקליזציה של מערכת המולטימדיה והפרדתה ממחשב הרכב כך שהיא מאפשרת הרצת אפליקציות ללא סיכון מחשב הרכב. מחשב החומרה החדיש מאפשר כבר היום לנהגים להריץ אינספור אפליקציות 'חכמות' במהלך הנסיעה. המחשב יאפשר בעתיד פיתוח אפליקציות נוספות לתחומים כמו: ניהול צריכת דלק, עידוד תחבורת המונים (דוגמת טרמפים, Car Sharing) נהיגה זהירה וחסכונית (במיוחד לציי רכב, אך גם לרכבים פרטיים) כשהמטרה המרכזית יצירת קונסולות מולטימדיה חכמות יותר לרכבים החשמליים העתידיים.

Metroboard- אילן צבר בן 41 מהנדס מכונות בתפקידו, פיתח את הסקטבורד החשמלי המשמש ככלי תחבורה נייד, מהיר ויעיל שיכול לשמש גם לנוחות וניידות ממקום למקום וגם לכייף ולאקסטרים כמובן. למען בטיחות הנסיעה בחשכה לסקטבורד ישנם פנסים המאירים את הנוסע ואת הדרך.       
Engieכ- 66% מהנהגים מרגישים חוסר אונים מוחלט בבואם למוסך. אנג'י נותנת להם ידע, כוח ובטחון. אנג'י מתחברת למחשב הרכב באמצעות רכיב Bluetooth ואפליקציה ייחודית לסמארטפון. האפליקציה מאבחנת את התקלה ומציגה לנהג מבחר הצעות מחיר ממוסכים קרובים. בנוסף, בעזרת האפליקציה יכול הנהג לעקוב אחר מצב הרכב באופן שוטף ולקבל מידע בין היתר על מצב המצבר, תפקוד האלטרנטור, צריכת הדלק ועוד. האפליקציה מציגה לנהג מידע ומדדים אודות הטיפולים השוטפים - אילו חלקים צריך להחליף ועלותם. מאז ההשקה חצה מספר המשתמשים באפליקציה את רף ה-30 אלף באנדרואיד בלבד. גרסת ה- iOS של אנג'י עתידה לצאת בקרוב. 

שת"פ עם הצרפתים
המכון לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת ת"א, צירף את ענקית הרכבות הצרפתית SNCF כשותפה אסטרטגית לאקסלרטור (מאיץ) ל- "תחבורה חכמה". האקסלרטור, הפועל במסגרת המכון לחדשנות תחבורתית באוניברסיטת ת"א, הינו שת"פ בין מנהלת תחליפי דלקים במשרד רוה"מ, לביה"ס ללימודי הסביבה ע"ש פורטר והפקולטה להנדסה. המיזם מופעל בשיתוף EcoMotion, קהילת היזמות ל- "תחבורה חכמה". במסגרת השותפות האסטרטגית חברת SNCF תצטרף לתוכנית האקסלרטור ותספק תמיכה בכל שלביה השונים. חברת SNCF תספק, בין היתר, מנטורים ויועצים שינחו את הצוותים במיזם, גישה לשוק האירופי והגלובלי ושופטים מקצועיים לשלבים השונים. משלחת של בכירי החברה הגיעה לישראל להשתתף בכנס השנתי השלישי של קהילת EcoMotion שיתקיים ב- 27/04 במרכז פרס לשלום. ענקית הרכבות הצרפתית SNCF הינה מפעילת קווי רכבת תחתית וקלה בצרפת ובאירופה ומנהלת קשרי מסחר בכ- 120 מדינות. בשנה האחרונה, במסגרת החלטה אסטרטגית להשקיע בישראל, החברה מגלה עניין בשוק התחבורה החכמה בארץ, כאשר בכירים בקבוצה הגיעו לישראל במטרה לפגוש חדשנות ישראלית.
 
הדפסה
   
שלח לחבר
אתרי יבואן